Військово-патріотичне виховання

Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019-2020 н.р.

Концепція національно-патріотичного виховання молоді



    Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, першою чергою, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті. В сучасних важких і болісних ситуаціях викликів та загроз і водночас великих перспектив розвитку, кардинальних змін у політиці, економіці, соціальній сфері пріоритетним завданням суспільного поступу, поряд з убезпеченням своєї суверенності й територіальної цілісності, пошуками шляхів для інтегрування в європейське співтовариство, є визначення нової стратегії виховання як багатокомпонентної та багатовекторної системи, яка великою мірою формує майбутній розвиток Української держави.

    Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу (раtria) як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.

    Інтеграційні процеси, що відбуваються в Україні, європоцентричність, пробудження громадянської і громадської ініціативи, виникнення різних громадських рухів, розповсюдження волонтерської діяльності, які накладаються на технологічну і комунікативну глобалізацію, міграційні зміни всередині суспільства, ідентифікаційні і реідентифікаційні процеси в особистісному розвитку кожного українця, відбуваються на тлі сплеску інтересу і прояву патріотичних почуттів і нових ставлень до історії, культури, релігії, традицій і звичаїв українського народу.

    Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. При цьому потрібно враховувати, що Україна має древню і величну культуру та історію, досвід державницького життя, які виступають потужним джерелом і міцним підґрунтям виховання дітей і молоді. Вони уже ввійшли до освітнього і загальновиховного простору, але нинішні суспільні процеси вимагають їх переосмислення, яке відкриває нові можливості для освітньої сфери.

    В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідею розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та української політичної нації. Важливу роль у просвітницькій діяльності посідає відновлення історичної пам'яті про тривалі державницькі традиції України.

    Серед них Київська Русь, Велике князівство Литовське, Військо Запорозьке, Гетьманщина, Українська Народна Республіка, Гетьманат Павла Скоропадського, Західноукраїнська Народна Республіка, Карпатська Україна та інші українські визвольні проекти. На особливу увагу заслуговує формування української політичної культури в часи Речі Посполитої та Австро-Угорщини, нове осмислення ролі Кримського Ханату як держави кримськотатарського народу, включно з тривалим воєнним протистоянням і плідною військовою та культурною співпрацею.

    Особливого значення набуває ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема у ХХ-ХХІ століттях це ОУН, УПА, дисидентський рух, студентська Революція на граніті, Помаранчева революція, Революція Гідності та ін.

    Важливим завданням є розгляд порівняльно-історичних відомостей про переривання державності в інших європейських країнах, які сьогодні представлені потужними європейськими націями. Спеціального розгляду потребують історичні обставини, що призводять до переривання державницької традиції.

    Разом із тим, національно-патріотичне виховання не повинно прищеплювати ідеї культурного імперіалізму, тобто способу споглядання світу лише очима власної культури. Ця Концепція виходить з ідеї об’єднання різних народів, національних та етнічних груп, які проживають на території України, довкола ідеї української державності, українського громадянства, що виступають загальними надбаннями, забезпечують їхній всебічний соціальний та культурний розвиток. Українська держава заперечує будь-які форми дискримінації, підтримуючи всі мови і культури, що зазнали такої дискримінації в часи колоніальної залежності України.

    На жаль, до сьогодні українська освіта не мала переконливої і позитивної традиції, досвіду щодо виховання патріотизму в дітей та молоді, у попередні часи боялися взагалі терміну “національний”, а “патріотичне виховання” сприймали винятково в етнонародному або неорадянському вимірі.

    Протягом останніх десятиліть було розроблено низку концепцій:

Концепція національної системи виховання (1996);

Концепція національно-патріотичного виховання (2009);

Концепція Загальнодержавної цільової програми патріотичного виховання громадян на 2013-2017 рр.;

Концепція громадянської освіти та виховання в Україні (2012).

    Проте жодна з них не була розгорнута і не втілилася в конкретні кроки з реалізації через зміну векторів розвитку держави і, відповідно, освітньої політики, через різні уявлення правлячих еліт на ідеологію і напрями розвитку освіти.

    На сучасному етапі розвитку України, коли існує пряма загроза денаціоналізації, втрати державної незалежності та потрапляння у сферу впливу іншої держави, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичного виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей:

- повага до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України);

- участь у громадсько-політичному житті країни;

- повага до прав людини;

- верховенство права;

- толерантне ставлення до цінностей і переконань представників іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей;

- рівність всіх перед законом;

- готовність захищати суверенітет і територіальну цілісність України.

    Відтак, враховуючи всі обставини, виникає гостра потреба у розробленні концепції, яка б визначала нову стратегію цілеспрямованого і ефективного процесу виховання суб’єкта громадянського суспільства, громадянина-патріота України.

1. Мета та завдання національно-патріотичного виховання дітей та молоді

    Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

    Патріотичне виховання – складова національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин. Воно сприяє єднанню українського народу, зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави.

    Складовою частиною патріотичного виховання, а в часи воєнної загрози – пріоритетною, є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у зростаючої особистості готовності до захисту Вітчизни, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України як особливому виді державної служби. Його зміст визначається національними інтересами України і покликаний забезпечити активну участь громадян у збереженні її безпеки від зовнішньої загрози. Робота з військово-патріотичного виховання учнівської молоді має проводитися комплексно, в єдності всіх його складників спільними зусиллями органів державного управління, а також освітніх закладів, сім'ї, громадських організацій та об’єднань, Збройних Сил України, інших силових структур.

    Системна організація військо-патріотичного виховання молоді має бути спрямована на підготовку її до оволодіння військовими професіями, формування психологічної та фізичної готовності до служби в Збройних Силах, задоволення потреби підростаючого покоління у постійному вдосконаленні своєї підготовки до захисту Вітчизни.

    Мета патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань:

- утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;

- виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

- підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;

- усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;

- сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;

- формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;

- утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;

- культивування кращих рис української ментальності - працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;

- формування мовленнєвої культури;

- спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.


2. Принципи патріотичного виховання

    Патріотичне виховання спирається на загальнопедагогічні принципи виховання, такі як дитиноцентризм, природовідповідність, культуровідповідність, гуманізм, врахування вікових та індивідуальних особливостей. Водночас патріотичне виховання має власні принципи, що відображають його специфіку. Серед них:

- принцип національної спрямованості, що передбачає формування національної самосвідомості, виховання любові до рідної землі, українського народу, шанобливого ставлення до його культури; поваги до культури всіх народів, які населяють Україну; здатності зберігати свою національну ідентичність, пишатися приналежністю до українського народу, брати участь у розбудові та захисті своєї держави;

- принцип самоактивності й саморегуляції забезпечує розвиток у вихованця суб’єктних характеристик; формує здатність до критичності й самокритичності, до прийняття самостійних рішень; виробляє громадянську позицію особистості, почуття відповідальності за її реалізацію в діях та вчинках;

- принцип полікультурності передбачає інтегрованість української культури в європейський та світовий простір, створення для цього необхідних передумов: формування в дітей та учнівської молоді відкритості, толерантного ставлення до відмінних ідей, цінностей, культури, мистецтва, вірувань інших народів; здатності диференціювати спільне і відмінне в різних культурах, спроможності сприймати українську культуру як невід'ємну складову культури загальнолюдської;

- принцип соціальної відповідності обумовлює потребу узгодження змісту і методів патріотичного виховання з реальною соціальною ситуацією, в якій організовується виховний процес, і має на меті виховання в дітей і молоді готовності до захисту вітчизни та ефективного розв’язання життєвих проблем;

- принцип історичної і соціальної пам’яті спрямований на збереження духовно-моральної і культурно-історичної спадщини українців та відтворює її у реконструйованих і осучаснених формах і методах діяльності;

- принцип міжпоколінної наступності, який зберігає для нащадків зразки української культури, етнокультури народів, що живуть в Україні.


3. Шляхи реалізації патріотичного виховання дітей та молоді


3.1. Удосконалення нормативно-правової бази патріотичного виховання молоді:
- підготовка нормативно-правових документів з питань національно-патріотичного виховання молоді, внесення відповідних змін до законодавства;

- розроблення державних і громадських заходів з інформаційної безпеки, спрямованих на запобігання негативним наслідкам впливу інформаційної війни;

- розроблення порядку державного фінансування заходів, спрямованих і на національно-патріотичне виховання молодих людей;

- підготовка комплексної програми військово-патріотичного виховання та нормативно-методичного забезпечення її реалізації з метою виховання здорового підростаючого покоління, готового захищати національні інтереси та територіальну цілісність України;

- вироблення науково-теоретичних і методичних засад патріотичного виховання молоді: включення проблематики патріотичного виховання молоді до дослідницьких програм та планів наукових і навчальних закладів (через світову історію можна показати, як державність поновлювали інші народи, зокрема чехи та поляки; через зарубіжну літературу показати, як ці народи утверджували свою ідентичність; через дисципліни природничо-наукового циклу розкрити здобутки українців у науці і техніці, якими слід пишатися тощо, бо тільки цілісна і системна картина гарантуватиме осягнення мети Концепції);

- вивчення потреб молоді, зокрема шляхом проведення соціологічних досліджень;

- забезпечення активної участі сім’ї та родини в розвитку фізичного і морального здорової, патріотично налаштованої зростаючої особистості.


3.2. Діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері національно-патріотичного виховання:


- проведення заходів спрямованих на реалізацію патріотичного виховання в закладах системи освіти, культури, спорту;

- підтримка та сприяння волонтерським проектам, іншої громадської діяльності та самоорганізації українських громадян, спрямованої на заохочення молоді до благодійних соціальних, інтелектуальних та творчих ініціатив і проектів на благо України;

- створення умов для популяризації кращих здобутків національної культурної і духовної спадщини, героїчного минулого і сучасного українського народу, підтримки професійної й самодіяльної творчості;

- активне залучення до патріотичного виховання дітей та молоді учасників бойових дій на Сході України, членів сімей Героїв Небесної Сотні, бійців АТО та їхніх сімей, діячів сучасної культури, мистецтва, науки, спорту, які виявляють активну громадянську і патріотичну позицію;

- залучення молоді до участі у збереженні і підтримці єдності українського суспільства, у громадському русі задля громадянського миру і злагоди;

- сприяння спортивній і фізичній підготовці, спрямованій на утвердження здорового способу життя молодих громадян з урахуванням принципів національно-патріотичного виховання;

- налагодження співпраці з військовими формуваннями України як мотивація готовності до вибору військових професій;

- сприяння роботі клубів за місцем проживання, центрів патріотичного виховання та інших громадських організацій, які здійснюють патріотичне виховання молоді;

- активізація виховної роботи з дітьми та молоддю засобами всеукраїнської дитячої військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”);

- удосконалення підготовки та перепідготовки кадрів, які займаються питаннями національного і патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти, культури, спорту.


3.3. Співпраця органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадянським суспільством:


- активне залучення до національно-патріотичного виховання дітей та молоді дитячих і молодіжних громадських організацій (об’єднань), використання їхнього досвіду, потенціалу, методів роботи у вихованні патріотів України;

- організаційна та фінансова підтримка на конкурсній основі програм, проектів громадських організацій, спрямованих на національно-патріотичне виховання дітей та молоді;

- долучення батьківської громадськості до популяризації кращого досвіду патріотичного виховання;

- посилення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади стосовно національно-патріотичного виховання молоді.


3.4. Інформаційне забезпечення національно - патріотичного виховання дітей та молоді:


- організація у теле-, радіопрограмах, Інтернет-ресурсах та в друкованій пресі постійно діючих рубрик, що популяризують українську історію, боротьбу українського народу за незалежність, мову та культуру, досвід роботи з національно-патріотичного виховання різних соціальних інституцій; підтримка україномовних молодіжних засобів масової інформації;

- запобігання пропаганді в засобах масової інформації культу насильства, жорстокості і бездуховності, поширення порнографії та інших матеріалів, що суперечать загальнолюдським та національним духовним цінностям, заперечують суверенність Української держави;

- виробництво кіно - і відеофільмів, підтримка видання науково-популярної, наукової, художньої літератури національно-патріотичного спрямування;

- підготовка інформаційної та науково-популярної літератури для батьків з питань патріотичного виховання дітей та молоді у сім’ї; висвітлення в засобах масової інформації кращого досвіду родинного виховання;

- здійснення заходів щодо розширення фактографічної бази історичних подій, публікація розсекречених архівних документів, видання історичної науково-популярної літератури, довідкових матеріалів про здобутки України за роки незалежності, книг патріотичної спрямованості.

Процес патріотичного виховання дітей і молоді повинен мати випереджувальний характер, відповідати віковим і сенситивним періодам розвитку дитини та особистісним характеристикам.


Етапи впровадження національно-патріотичного виховання дітей та молоді


    На першому етапі (2015 р.) планується :

- створення нормативно-правового підґрунтя, інформаційно-методичного забезпечення для здійснення національно-патріотичного виховання дітей та молоді;

- створення Центру патріотичного виховання у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України;

- створення інформаційного ресурсу, присвяченого цій тематиці;

На другому етапі (2016-2017 рр.) передбачається:

- розроблення програм, навчально-методичних посібників з предметів гуманітарно-соціального спрямування для дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та вищих освітніх закладів, спрямованих на патріотичне виховання дітей та молоді;

- підготовка та видання науково-методичних посібників і методичних рекомендацій з організації виховних заходів, роботи клубів, центрів патріотичного виховання тощо;

На третьому етапі (2018-2019 рр.) забезпечується :

- проведення моніторингу системи патріотичного виховання дітей та молоді за допомогою соціологічних опитувань, анкетування, психологічного тестування;

- проведення науково-методичних конференцій, створення банку передового педагогічного досвіду на інформаційному веб-ресурсі;

- аналіз здобутого, встановлення досягнень і викликів, корекція навчально-виховних впливів з урахуванням результатів моніторингу.


Очікувані результати:

    У результаті впровадження системи національно-патріотичного виховання очікується:

– забезпечення у молодого покоління розвинутої патріотичної свідомості і відповідальності, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про спільне благо, збереження та шанування національної пам’яті;

– зацікавленість молоді щодо служби у Збройних силах України, готовність до захисту України та виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, з метою становлення її як правової, демократичної, соціальної держави;

– збереження стабільності в суспільстві, соціальному та економічному розвитку країни, зміцнення її обороноздатності та безпеки;

– створення ефективної виховної системи національно-патріотичного виховання молоді;

– консолідація зусиль суспільних інституцій у справі виховання підростаючого покоління.

    Необхідною умовою втілення Концепції в практику є широке обговорення її положень і завдань, проведення конференцій, круглих столів, семінарів, що будуть актуалізувати порушені цією Концепцією питання і завдання та спонукатимуть до розроблення конкретних заходів з їх реалізації. 

(НАКАЗ  Міністерства освіти і науки України, від 16. 06. 2015 р. № 641)

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №580/2015 Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 рок

Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання узагальноосвітніх навчальних закладах

ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ І МОЛОДІ


Кліп рок-гурту "Шабля" "Браття українці"

Гурт "Шабля" Клята війна/Damn war 
Малоданилівський ліцей. Напередодні свята Дня Захисника України пройшла зустріч з воїнами АТО .Участь в цьому заході взяли Корнус Вадим Валерійович, хірург Вовчанської районної лікарні, випускник Малоданилівської школи 1990 року та Антипов Сергій Олексійович, учасник боїв за Іловайск, командир Добровольчого батальйону Донбас.



Повсталий степ (Українські бійці воюють на передовій)


Кожен з нас. Збройні Сили України



Віртуальний тур до Національного військово-історичного музею України

Служба за контрактом

Пудянська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
9 листопада 2016 року відбулась зустріч учнів 10 і 11 класів з учасником АТО Кононовим Юрієм Олексійовичем, старшим матросом десантно-штурмової роти окремого батальйону морської піхоти. Він поділився своїми враженнями з дітьми про свою службу.

Він брав участь у бойових діях в селещі Водяне і розповив про нелегкий побут в польових умовах, обстріли бойовиків з мінометів, САУ, стрілецької зброї. Показав речі із зони бойових дій: пробиті осколками фляжку, розгрузку, осколок міни. Діти подивились відеофільм про бойові дії в районі Водяне, задали питання, які їх цікавили.
Представлення Кононова Ю. О. вчителем "Захисту Вітчизни" Дєєвим О. М.

Бесіда із старшокласниками

Фото на пам'ять
Нагорода учасника АТО

День захисника України у Солоницівському колегіумі


У 10 класі Солоницівського колегіуму сьогодні відбулася зустріч з воїнами-захисниками України, героями АТО Святенком Романом та Гаврюшенком Олегом.Атмосфера спілкування була дружньою, відкритою.Чоловіки розповідали про будні і свята на передовій, відповідали на питання старшокласників.Ми вдячні справжнім героям за наші мирні будні!

Виїзний захід у Солоницівській гімназії №3

09.12.2016 учні 9-11 класів Солоницівської гімназії №3 відвідали виїзний захід, як форму практичних занять, за програмою "Захист Вітчизни", який відбувся на базі Харківського технічного університету і проведений спільно з факультетом військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету "ХПІ".





День Збройних Сил України у школах району. 6.12.2016 р.

6 грудня 2016 року на Єдиний урок мужності у Солоницівську ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 завітали військові ГО "Східний корпус" та депутат Солоницівської селищної ради, член ГО "Слобожанський край" Миколенко Роман Дмитрович. Старшокласники продемонстрували прийоми рукопашного бою, яким вони навчилися на уроках Захисту Вітчизни. Військові привітали юнаків зі святом, показали свою майстерність по самозахисту з використанням різної зброї. Вдячні учні подарували військовим ангелочки як символ миру, спокою та надії...




(інформація та фото з сайту школи)

Спортивне свято, присвячене дню ЗСУ у Прудянській ЗОШ

У школі традиційно відзначають 6 грудня - День Збройних сил України. Учні школи підготували інформаційну лінійку, де розповіли про історію виникнення українського війська від кіммерійців до сучасних захисників України. Звучали пісні від учнів школи , вчителів та колективу «Мереживо». Учні 11 класу продемонстрували навички військової підготовки. А завершилось свято спортивними змаганнями серед хлопців школи.


(інформація та фото з сайту школи)
































































Конкурс-огляд "Строю і пісні" у Черкаськолозівській ЗОШ

(фото з сайту школи)

Урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України у Слатинському НВК

Свято майбутніх воїнів, юних козачат порадувало глядачів.
Шаленими оплесками діти вітали своїх татусів, чкі спритно змагалися між собою.

(інформація та фото з сайту школи)

День ЗСУ у Токарівському НВК



(фото з сайту школи)

У Малоданилівському ліцеї

6 грудня учні Малоданилівського ліцею привітали зі святом воїнів АТО: Антіпова О.С., учасника визволення Донецького аеропорту; Острогіна Ю.В.,голову Дергачівської районної спілки воїнів АТО; Корнуса В.В., військового лікаря-хірурга.

Діти підготували солдатам пісні, подарували малюнки та ляльки-мотанки. Офіцери, які пройшли важкими шляхами війни, поділилися своїми спогадами та запевнили, що діти України будуть жити в суверенній вільній державі.


(інформація та фото з сайту школи)

І районний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)


З метою виховання у молоді глибоких національно-патріотичних переконань, формування високих моральних якостей, виховання нового покоління України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних цінностей 4 травня 2017 року на базі Ветеринарного навально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад» Дергачівської районної ради Харківської області було проведено I (районний)етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

На заході були присутні гості:
Колесникова О.В. - начальник відділу освіти Дергачівської РДА
Задоренко В.В. – голова Козачолопанської селищної ради
Небоженко О.Є. представник С(Ф)Г «Промінь»
Тріщенко В. М. - військовий комісар Дергачівського районного військового комісаріату
Кревьонок О. А. - заступник начальника відділу прикордонної служби Дергачі типу "С" по роботі з особовим складом, майор;
Сініло І.М. – т.в.о. начальника відділу прикордонної служби «Козача Лопань», капітан ;
Густілін С. В., голова Дергачівської районної спілки «Ветеранів АТО»;
Гаврюшенко О.В. командир взводу вогневої підтримки батальйону «Айдар», сержант;
Святенко Р.О. командир відділення 92 ОМБР, сержант;
Денісов О.Г. начальник відділу спеціальної підготовки ГФ «Східна варта», полковник;
Дьомін Ю.В. замком ГФ «Східна варта»;
Гайденко С.М. командир підрозділу ГФ «Східна варта», полковник;
Науменко В.О. – отаман Козачолопанського козачого полку;
Скрипка К.С. – головний спеціаліст відділу освіти Дергачівської РДА,
Волкова О.М. – методист районного методичного кабінету відділу освіти Дергачівської РДА, директори загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району та інші.
З особливим трепетом шикувались козацькі рої дев’ятнадцятьох навчальних закладів Дергачівського району, майоріли козацькі корогви, виблискували на сонці емблеми гри «Сокіл» («Джура»). Надзвичайну цікавість та вагу викликав впоряд з стройової підготовки та козацької пісні.
Після цього учасники змагань розійшлися по етапах гри. Серед роїв спостерігалась запекла боротьба за першість. Змагання відбулося згідно положення про проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Організаторами заходу було витримано всі вимоги до проведення гри. А потім смачний козацький куліш, зварений отаманом козацького загону селища Козача Лопань Науменком Володимиром Олександровичем.
Швидко промайнула конкурсна програма, настав час підводити підсумки.Вишикувані рої завмерли, поважно чекаючи слова суддів, готові до вручення нагород гості. І ось довгоочікувана мить. Колесникова Оксана Володимирівна підводить підсумок: гра вдалася, кожен рій був особливий. Звичайно, поруч з успіхами бачимо й недоліки. Та, головне, молоде козаче покоління Дергачівщини заявило про те, що вони є гідними нащадками великих прадідів – козаків. Були відзначені за окремі успіхи рої шкіл, які вибороли першість на певних етапах гри.
Непідкупне журі визначило переможця, ним став рій «Солоницівські вітри» Солоницівської гімназії № 3. На урочистому закритті I (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)начальник відділу освіти Дергачівської РДА Колесникова Оксана Володимирівна привітала переможців та вручила булаву, яка стала перехідним трофеєм у грі «Сокіл» («Джура») і була віддана на зберігання переможцям, учням Солоницівської гімназії №3.Закінчилось свято вітальними виступами козацького полку смт. Козача Лопань, танцювальної групи Ветеринарного НВК та піснею у виконанні Борщ Дарина з побажаннями миру на Землі.



Відділ освіти Дергачівсько РДА на чолі з Колесниковою Оксаною Володимирівною, колектив Ветеринарного НВК щиро вдячні голові Козачолопанської селищної ради Задоренку В’ячеславу Валентиновичу за теплу зустріч на землі Козачолопанської селищної ради, допомогу в організації, проведенні свята, за смачну кашу. Вдячні депутату Дергачівської районної ради, голові селянського (фермерського) господарства «Промінь» Небоженку Володимиру Анатолійовичу за допомогу в організації заходу, за теплий прийом гостей, учителів та вихованців загальноосвітніх навчальних закладів району. Дякуємо Вам, В’ячеславе Валентиновичу та Володимире Анатолійовичу.

           ІІ обласний етап військово-                   патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

9 червня 2016 року Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації спільно з Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). На урочистому відкритті учасників гри привітали Головний спеціаліст Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Чепурна О.О., почесний консул Албанії в Україні, доктор економічних наук Омаров Ш.А., Голова обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Сергєєв О.С., Голова ради громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Козловський А.В., завідувач сектором по роботі з молоддю ГО «Спілка ветеранів АТО» Федоров П.Б, полковник, ветеран військової служби, учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Задорожний В.Ю., майор зенітно-ракетної бригади протиповітряної оборони України Шарков А.В.,  старший лейтенант зенітно-ракетної бригади протиповітряної оборони України Целік М.І. Учасників гри привітав отаман Орільського козацького полку, керівник Красноградського центру бойових козацьких мистецтв «Булат» Мельніков А.І. Вихованці центру «Булат» продемонстрували елементи бойових козацьких мистецтв.Традиційно захід відбувся на базі Харківського обласного вищого училища фізичної культури і спорту. У заході взяли участь близько 400 учнів із навчальних закладів 32 районів/міст області та Комунального закладу «Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Патріот»» Харківської обласної ради, Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус». Учасники гри змагались у 7 конкурсах. Серед переможців конкурсів та змагань – учні Нововодолазького району («Стройовий впоряд», «Рятівник», гра «Відун»), Харківського району («Стрільба»), м.Чугуєва («Туристська смуга перешкод»), Валківського району («Фізична підготовка»).За підсумками змагань визначилися переможці обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»):
Дергачівський район представляла команда учнів Солоницівської гімназії № 3.






               Військово-патріотичне              виховання у Дергачівському ліцеї № 2.

Екскурсія "Афганістан болить в душі моїй"
Експозиція "Дорогами Афганістану"

Зустріч з учасником бойових дій в Афганістані Бащенком І.П.

Зустріч з учасником бойових дій в Афганістані Гришиним В.В.



У шкільному музеї.

Єдиний урок мужності у Дворічнокутянській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Напередодні Дня Захисника України у Дворічнокутянській ЗОШ І - ІІІ ступенів пройшов єдиний урок мужності на який завітали гості, учасники бойових дій у зоні АТО Лук"янов Сергій Вікторович та Соколов Віталій Юрійович. Вони розповіли учням про те, як треба любити свою землю, захищати її в тяжкі часи, що означає бути патріотом. Розказали, як важко нашим воїнам знаходитися далеко від своїх родин і друзів, як важко кожного дня переживати смертельні ризики та втрати побратимів.

Потім продемонстрували фільм "Нацгвардія", де показано життя воїнів у зоні АТО. На згадку подарували учням державний прапор з підписами бійців.


Духом і волею сильні
13 жовтня 2017 року з нагоди Дня захисника України у Пересічанському НВК "ЗШ І-ІІІ ступенів - ДЗ" відбулося урочисте відкриття меморіальних пам'ятних дошок на честь випускників школи, загиблих в АТО старшого сержанта Олексія Пакала, рядового, водія 2 стрілецького відділення 2 стрілецького взводу стрілецької роти ВОС 100182А Кудайназара Саіпова, солдата, стрільця-санітара 2 мотопіхотного взводу 1 мотопіхотної роти 37 окремого мотопіхотного батальйону 56 окремої мотопіхотної бригади Василя Тімченка.
В урочистому заході взяли участь керівництво району, селищної ради, рідні, друзі загиблих, товариші по службі, представники громадськості, вчителі та учні школи.
Виступаючи на урочистій церемонії відкриття голова райдержадміністрації Костянтин Жидков , голова районної ради Геннадій Лазарєв, селищний голова Пересічного Чалий М.Є., селищний голова Солоницівки Шабатько В.І. директор Пересічанського НВК Лузан В.О. військовослужбовці 30-ої окремої механізованої бригади м. Новоград-Волинського, голова спілки ветеранів АТО Пересічного Святенко Р.О. вклонилися пам'яті загиблих героїв, висловили щиру вдячність їх матерям за виховання справжніх захисників України та закликали присутніх пам’ятати своїх героїв і завжди залишатися патріотами своєї держави.
Учні 9-а класу підготували розповіді про пересічан - учасників АТО, які загинули, захищаючи мир і спокій в Україні.


Після відкриття пам’ятних дошок у школі пройшов загальношкільний захід «Духом і волею сильні», на якому присутніх привітав вокальний колектив Пересічанського СБК «Зорецвіт», свої уміння зі стройової підготовки показали дівчата 9-б класу, учень 10 класу Славгородський Ярослав продемонстрував вправність при розбиранні та збиранні автомата, патріотичний флеш-моб виконали учні 11 та 1 класів. Але особливе захоплення викликав у всіх присутніх викликав виступ групи спецназу воєнізованого формування міжрегіонального управління з питань виконання покарань Міністерства юстиції України.
Після відкриття пам’ятних дошок у школі пройшов загальношкільний захід «Духом і волею сильні», на якому присутніх привітав вокальний колектив Пересічанського СБК «Зорецвіт», свої уміння зі стройової підготовки показали дівчата 9-б класу, учень 10 класу Славгородський Ярослав продемонстрував вправність при розбиранні та збиранні автомата, патріотичний флеш-моб виконали учні 11 та 1 класів. Але особливе захоплення викликав у всіх присутніх викликав виступ групи спецназу воєнізованого формування міжрегіонального управління з питань виконання покарань Міністерства юстиції України.


День захисника України та День козацтва у 

Дергачівському ліцеї № 2


Україні доводились багато і часто відстоювати свою державність. Доводиться і нині захищати себе від нападників і не допустити завоювання її території.
   Які вони - українські воїни X, XVII, XXI ст.? Змінювались обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Та незмінним залишився волелюбний дух, незалежність і здатність, до саможертовності, яка дивує увесь світ.
   14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці відзначається День захисника України та День козацтва. Бо сучасні українські воїни - це знову ті, хто взявся за зброю, щоб захистити державу. Їх називають воїнами світла, бо вони світлі і воюють за правду. Вони сильні, як ніколи. Вони продовжують боротися, бо ми мусимо перемогти.
   В Дергачівському ліцеї №2 до Дня захисника України  та Дня козацтва пройшли:
1. Конкурс малюнків «У серці кожної дитини живе любов до Батьківшщини»
2. Година Мужності на тему «Героям слава»
3. Зустріч з волонтером, учасником бойових дій в зоні АТО Карпенком О.В. та представником Дергачівсько-Золочівського військкомату Гонтаренко Д.С. на тему «Україна - козацька держава»
4. Акція «Вітальна листівка для захисника України та благодійна акція «Допоможи воїнам АТО»
5. Екскурсія «Герої не вмирають»
6. Спортивне змагання «Козацькому роду - нема переводу!»
7. Урок - гра на тему «Ми - маленькі козачата, славних козаків внучата»
Акція «Вітальна листівка для захисника України та благодійна акція  Допоможи воїнам АТО» 2

Акція «Вітальна листівка для захисника України та благодійна акція «Допоможи воїнам АТО» 2






Година Мужності на тему «Героям слава»


Екскурсія «Герої не вмирають»

Конкурс малюнків «У серці кожної дитини живе любов до Батьківшщини»


Спортивне змагання «Козацькому роду - нема переводу!» 


Урок - гра на тему «Ми - маленькі козачата, славних козаків внучата» 


Акція «Допомогти воїнам АТО» у 

Дергачівському ліцеї № 2

Доброта та милосердя -це милість людського серця, розуміння, м’якість, співчуття, ніжність, любов та жалісливе ставлення до людей. Це не слабкість, а сила , тому що доброта та милосердя властиві людям, які здатні прийти на допомогу, відчувати ситуацію, коли їх безкорислива допомога  виявиться необхідною людині у скрутні хвилини її життя. І неважливо чи це матеріальна підтримка у вирішенні нагальних проблем, чи це уміння розділити чужий біль і горе, як свої власні.
 13-15 листопада у Дергачівському ліцеї №2 пройшла акція «Допоможи воїнам АТО», в якій взяли участь всі небайдужі учні,вчителі, батьки та працівники ліцею. Зібрані речі, продукти харчування та солодощі передані воїнам АТО, воїнам - захисникам неньки України.


День українського козацтва у Токарівському НВК


День волонтера у Малоданилівському ліцеї

Акція до дня Збройних Сил України та до Міжнародного дня волонтера.
Малоданилівська волонтерська організація «Краплинка добра» провела акцію до Міжнародного Дня Волонтера та Дня Збройних Сил України. Велика Подяка всім учням, батькам, які брали участь в нашій акції та написали листи бійцям АТО, намалювали малюнки, виготовили вітальні листівки, оберіги, сувеніри. Всі роботи члени нашої волонтерської організації передали безпосередньо пораненим в військово-медичний клінічний центр Північного регіону у місті Харкові. Військові були дуже раді спілкуванню з дітьми та подарункам.
За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки -
Низький уклін і тричі "СЛАВА!"
Українські захисники!












26-та річниця Збройних сил 

України



«Оберіг для захисника України»







Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи від терористів свободу, незалежність та територіальну цілісність нашої України. У складний для нашої країни час діти проявляють свої найкращі патріотичні почуття, підтримуючи морально українську армію.  Саме тому шкільні осередки Дергачівської районної громадської молодіжної організації «Нове покоління Дергачівщини» спільно з сектором у справах молоді та спорту Дергачівської районної державної адміністрації організували районний етап обласної акції «Оберіг для захисника України».
   З великим задоволенням та трепетом долучилися до участі в акції заклади загальної середньої освіти, а саме: Дергачівський ліцей №2, Дергачівська гімназія №3, Малоданилівський ліцей, Пересічанський НВК, Солоницівський колегіум, Солоницівська ЗОШ №2, Солоницівська гімназія №3, Козачолопанський НВК, Вільшанська ЗОШ, Руськолозівський НВК, Подвірський НВК, Великопроходівський НВК, Токарівський НВК, Безруківський НВК, Цупівський НВК, Протопопівський НВК, Дергачівський НВК №1, Дворічнокутянська ЗОШ, Полівський НВК та Дергачівський БДЮТ.
  Безліч малюнків, листів, оберігів, мотанок, аплікацій, новорічних подарунків було зроблено учнівської молоддю для наших захисників, які передані 04 грудня 2017 року до громадської організації «Всеукраїнське  об’єднання рідних загиблих безвісті та загиблих захисників України» та будуть направлені до наших воїнів на бойові позиції. Важливо, що зі своїми подарунками лідери передають теплоту своїх сердець та щиру подяку воїнам-героям за те, що мають можливість жити и навчатися під мирним небом.
    Висловлюємо щиру подяку за допомогу у проведенні районного етапу обласної акції «Оберіг для захисника України» заступнику голови РДА Жуваку Є.К., завідувачу сектору у справах молоді та спорту Марєйкіній В.Л., керівникам закладів загальної середньої освіти, директору та вихованцям Дергачівського БДЮТ.

Урок мужності присвячений 26 річниці ЗСУ

5 грудня в Маладанилівському Ліцеї з учнями 9-11 класів представниками Дергачівського РВК та "Дергачівської районної спілки Ветеранів АТО" було проведено урок мужності, присвячений 26 річниці ЗСУ.










День Збройних сил України у Прудянській ЗОШ І-ІІІ ступенів. 6 грудня 2017 р.

6 грудня відбулось свято з участю учнів 5-11 класів. Відбулась зустріч з воїном-контрактником, морським піхотинцем, учасником АТО, старшим матросом Кононовим Юрієм. 






Учком школи, вчитель "Захисту Вітчизни" Дєєв О. М. підготували літературну композицію, присвячену святу та показові виступи зі стройової підготовки.
Родзинкою свята був виступ колективу " Мереживо" з піснею "Служи мій сину", та учня 3 класу Бодарєва Іллі з піснею "Воїни добра", а також пісня у виконання шкільного колективу "Вишиваночка".





Захід закінчився змаганнями хлопців " Нумо хлопці!",де вони проявили кмітливість,силу, згуртованость та волю до перемоги.

Спартакіада до Дня Збройних сил України у Безруківському НВК.


6 грудня в Безруківському НВК відбулася спартакіада, приурочена до Дня Збройних Сил України. 

Турнір проводився між учнями 8-11 класів школи. В змаганні взяло участь чотири команди, кожна з них представляла клас.

Учасники спартакіади повинні були виконати 4 вправи – 2 командні та дві індивідуальні. 

Після цього команди змагалися між собою у перетягуванні канату та вправі «півник». Діти досить відповідально поставилися до змагань, під час виконання останньої вправи було видно, що команди віддають чи не останні сили. Тим більшим було задоволення у переможця. Спартакіаду виграли учні 10 класу. Переможених у спартакіаді не було, і не могло бути, оскільки головне в таких турнірах – це участь.




День ЗСУ у Козачолопанському НВК


Cеред хлопців 5-11 класів відбулися спортивні змагання, які сприяли згуртуванню колективів, розвитку фізичних здібностей, кмітливості та спритності.

Змагання проводилися у трьох вікових категоріях серед учнів 5-6 класів, 7-8 класів та учнів старшої школи- 9-11 класів.

Основною метою проведених змагань було виховання дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння.

Учасникам змагань та їх уболівальникам дуже сподобалися різноманітні оригінальні, досконало продумані, естафети. Перемогли найсильніші!















Флешмоб у Козачолопанському НВК



День ЗСУ у Руськолозівському НВК



День Збройних Сил України - святковий день на честь Української армії, встановлений постановою Верховної Ради України 1993 року.

Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».

З нагоди цього свята в нашому НВК пройшла низка заходів. Напередодні, 5 грудня учні середніх класів відвідали підрозділ військової частини А 1215. Екскурсія була цікавою, насиченою та повною нових вражень. Учні відвідали навчальні місця, ознайомилися з організацією внутрішнього порядку у військовій частині, порядком зміни вартових, розташуванням військовослужбовців, порядком зберігання військової техніки і зброї, із екіпіруванням та озброєнням військової частини. Найбільше захоплення викликала у школярів демонстрація різних видів сучасної зброї та спеціального обладнання для військових. Хлопці та дівчата із задоволенням самостійно збирали та розбирали автомати та уявляли себе в ролі солдатів. Подібні екскурсії необхідно проводити частіше. Під час такого спілкування з військовослужбовцями учні ще раз переконалися в тому, що український солдат є справжнім патріотом своєї Батьківщини, і професія військового престижна та цікава. 

Сьогодні, 6 грудня, з 1по 11 клас пройшли виховні заходи. Вчителі проводили це свято у веселому конкурсному настрої. Конкурси були різноманітними: конкурси, пов'язані з армійськими термінами і вправами юного бійця, конурс «Ну-мо, хлопці!», спортивні змагання. Не обійшлося і без подарунків та солодощів для майбутніх захисників нашої країни від дівчат. 

Любі хлопці, вас вітаєм,

Звісно, щастя побажаєм,

Ви ж у нас є ось такі —

Працьовиті та стрункі.

Нехай фортуна посміхається,

А незгода не чіпляється,

Залишайтеся такими чемними та молодими,

Гарними, уважними,

Ніжними, кмітливими,

Єдиними та неповторними!






















Огляд-конкурс строю та пісні в Солоницівській гімназії N3, приурочений, Дню Збройних сил України





Лініка до Дня ЗСУ у Великопроходівському НВК

6 грудня 2017 року у Великопроходівському НВК було проведено урочисту лінійку до Дня Збройних Сил України. Усі учні НВК готувалися до проведення заходу: молодші школяри прочитали вірші, учні середньої школи продемонстрували різноманітні постановки, а між учнями 9-го і 11-го класу було проведено конкурс на кращу інсценізацію пісні. Протягом тижня у шкільній бібліотеці була організована тематична виставка "День Збройних Сил України".



Дергачівська районна спілка Ветеранів АТО  разом з Пересічанським НВК .Дякуємо волонтерській группі Ставай поруч за можливість долучитись до доброї справи. Можливо саме ця масксітка комусь з наших захистників врятує життя.









День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 2018 року у Безруківському НВК було проведено ряд заходів щодо вшанування учасників бойових дій на території інших держав, зокрема виставку малюнків "Афганістан - мій біль", книжкову виставку у бібліотеці "Болюча пам'ять Афганістану".
Цікавим і змістовним був захід "Час і досі не загоїв рани - цей одвічний біль Афганістану", проведений для учнів 8-11 класів. Було запрошено М.І.Шабалтаса, Безруківського сільського голову, воїнів-інтернаціоналістів села Безруки.

15 лютого 2018 року, учні Пересічанського НВК вшановували учасників бойових дій на території інших держав. Були проведені уроки мужності, бесіди, у шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку літератури. Пам’ять загиблих діти вшанували покладанням квітів до пам’ятника.
Учні пишаються тим, що вже 20 років школу очолює Лузан Віктор Олександрович - учасник бойових дй в Афганістані. Сьогоднішні слова Віктора Олександровича перед учнями 3-х класів були пронизані болем за загиблими і радістю за рідну підростаючу зміну.
Також учні відвідали виставку дитячих малюнків, що ілюструють події війни в Республіці Афганістан .


15 січня уПрудянській школі відбулася лінійка "Мій біль- Афганістан", з нагоди 29-ї річниці виводу військ з Афганістану,яку підготував вчитель захисту Вітчизни- О. М. Дєєв. Також було проведено конкурс малюнків на дану тему та організовано виставку у шкільній бібліотеці.


15 лютого 2018 року учні Великопроходівському НВК зібрались для відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, вшанували пам'ять тих, хто поліг на афганській землі. Саме тому учні підготували захід «Афганістан болить в моїй душі», оформили фото-виставку «Наші земляки – учасники бойових дій».



Відповідно до обласного плану заходів з підготовки та відзначення в області Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та листа відділу освіти Дергачівської районної державної адміністрації від 14.02.2018р. №344 «Про відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» в Цупівському НВК були проведені такі заходи:
- година спілкування у 9 класі «Афганська війна – як це було?»;

- тематична виставка «Наші земляки учасники бойових дій на території Республіки Афганістан».
15 лютого учні закладу відвідали захід «Афганістан болить в моїй душі» у будинку культури Прудянської селищної ради.


У Дергачівській гімназії № 3 відбулися:
1. Урок мужності "Ти - вічний біль, Афганістан, Ти - наш неспокій. І не злічить глибоких ран В борні жорстокій."
2. Конкурс читців "Час і досі не загоїв рани"
3. Хвилина мовчання "Запали свічу"

Заходи пройшли і в інших навчальних закладах:
Дергачівський ліцей № 2:

Подвірський НВК:



Солоницівський колегіум:

(Матеріали з сайтів шкіл, соціальної мережі Facebook).

День українського добровольця.

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в Дергачівському ліцеї № 2 з 12 по 16 березня пройшла акція «Допоможи воїнам АТО».




Практичне заняття з основ медичної підготовки для учнів 10-11 класів.

16 квітня у Солоницівському колегіумі за сприянням активістів Дергачівської спілки ветеранів АТО Олега Гаврюшенко та Романа Святенко відбулось практичне заняття з основ медичної підготовки для учнів 10-11 класів. Волонтер Paramedic Fox військовослужбовець Державної прикордонної служби України Євгенія Вінникова, яка має досвід надання медичної допомоги в умовах бойових дій та в екстремальних ситуаціях ознайомила учнів з наданням першої медичної допомоги при пораненнях та травмах,накладання турнікетів при кровотечах,допомозі при опіках тощо.










Показове заняття для учнів 5-10 класів.

У рамках національно-патриотичного виховання підростаючого покоління та тісної праці Ветеринарного НВК з Відділом ДПСУ «Козача Лопань «Харківського прикордонного загону» в особі лейтенанта Долбійова Євгена Васильовича, старшого прапорщика Самойлова Вадима Васильовича та прапорщика Демиденка Ігоря Олексійовича було проведено показове заняття для учнів 5-10 класів.








Показове заняття з учнями у Дергачівському ліцеї № 2

"Дергачівська районна спілка Ветеранів АТО" разом з Дергачівським РВК провели заняття військово-патріотичного навчання в Дергачівському Ліцеї 2.









Виставка плакатів до сторіччя створення українських прикордонних військ.

В Ветеринарному НВК завдяки підтримці представників старшини штабу військово-патріотичної гри «Джура-Прикордонник» зроблено виставку плакатів до сторіччя створення українських прикордонних військ.







День захисника України-2018




У КЗ «Дергачівський ліцей №2» до Дня захисника України разом з заступником голови Дергачівської спілки ветеранів АТО, волонтером, учасником бойових дій, добровольцем ДУК ПС ОТГ імені капітана Воловика, почесним громадянином Дергачівщини, випускником ліцею Карпенком О.В. були проведені заходи, а саме:
- урок історії в 11-му класі (вчитель Остапенко О.П.);
- екскурсія «Герої не вмирають» для вчителів початкових класів районного методичного об’єднання, учнів ліцею;
- засідання гуртка «Юні екскурсоводи» ( керівник Кологойда С.П.) ;
- спортивні змагання «Козацькому роду нема переводу»
(3-4 кл. вчитель Поклонська С.О.) ;
- години спілкування «Герої не вмирають. Герої серед нас» (1-11 класи).




День Збройних сил України-2018

До Дня Збройних сил України у 10 класі КЗ "Козачолопанський ліцей" був проведений урок мужності "Українська армія: історія, сьогодення і майбутнє", який був спрямований на виховування в учнів глибоких патріотичних почуттів, причетності і відповідальності за все, що відбувається в країні, вдячності тим, хто віддав за нашу Україну своє життя. Дякуємо за службу! Слава Україні!




У День Збройних сил України в КЗ "Вільшанський ліцей" були проведені години спілкування: "Юний захисник Вітчизни" (8-А клас), "На варті Вітчизни" (7-Б клас), "Наша славна армія" (5-Б клас); учні 7-А класу взяли активну участь у конкурсах малюнків за темами "Малюнок на фронт" та "Наша славна армія"; серед учнів3. 10 класу був проведений конкурс "Кращий стрілець" та "Армреслінг"; а також учні переглянули відеофільми, присвячені ЗСУ..








До Дня Збройних Сил України у Дергачівському ліцеї № 2 пройшли такі заходи:

Година спілкування "Свято доблесті і мужності"


Конкурс малюнків "Наша славна армія"


Урок мужності "Герої сьогодення"



Конкурс віршів «Героїв стежина - від батька до сина»


"Жити без війни"

Недалеко звідси
Йде жорстока війна.
Багато сліз і крові
Принесла вона.
Там діти плачуть за батьками,
Бо втратили їх назавжди.
Там люди плачуть за хатами
Від вибухів зруйновані аж до землі.
Гей, люди, схаменіться!
Чому жорстокі стали Ви?
Давайте знову повернемось
Туди, де не було війни
Семикопенко Анастасія, 10 клас

« Прошу, солдати…»
Прошу, солдати, верніться живими!
Прошу, верніться у свій рідний дім!
Ви захищаєте нашу країну
Мужністю, силою й тілом своїм!
Моляться всі, щоб вернулись живими.
В кожному домі чекає сім’я.
І щоб ясне сонце засяяло всім нам,
І щоб в Україні скінчилась війна!

Соловйова Еліна, 8 клас

Війна…Війна…
Війна…Війна…Війна…
Кому вона потрібна?
Чи хто заказував її?
Чи думали батьки, що в пазури війні неситій,
Їм доведеться віддавать своїх синів!
Іде війна на Сході України,
І пожера, як вовк, безвиннії тіла.
Їй все одно – дорослий чи дитина,
Їй треба крові, смерті, зжерти все до тла!
Та годі, людоньки, стояти на колінах.
Народ здаватись наш не звик!
Молися, матінко, за душу свого сина,
Щоб Бог йому вернутись допоміг!

Кологойда С.П. вчитель української мови та літератури

Урок мужності.

15 березня військовослужбовці Дергачівського РВК відвідали комунальні заклади освіти «Русько-Лозівський ліцей» та «Великопроходівський ліцей» Дергачівської районної ради. Метою візиту було проведення уроку мужності. Учням старших класів були продемонстровані зразки стрілецької зброї, бронежилети, каски, які знаходяться в арсеналі Збройних Сил України. Крім того, учні мали нагоду переглянути фільм, знятий військовослужбовцями 92 окремої механізованої бригади про бойовий шлях військової частини.
Урок в черговий раз перетворився на бесіду про необхідність любити та захищати свою родину, своє село, свою Батьківщину. Старшокласники сприймали виступ офіцерів з цікавістю, при чому не тільки хлопці, а й дівчата, які також розглядають для себе можливість отримання вищої освіти у військових навчальних закладах.










В гостях у воїнів 92 ОМБР


2 квітня 2019 р. учні комунального закладу"Вільшанський ліцей" Дергачівської районної ради Харківської області за ініціативи Дергачівського районного військового комісаріату відвідали 92 ОМБР, командування якої започаткувало програму військово-патріотичного виховання "Український патріот". Старшокласники ознайомилися з буднями механізованої бригади, військовою технікою, зразками озброєння, відвідали казарми та спробували на смак солдатську кашу.

















Навчально-польові збори учнів 11-х класів району

У співпраці з районною державною адміністрацією, управлінням освіти, культури і туризму райдержадміністрації, Дергачівською міською радою, адміністраціями ліцеїв району, за активної участі і допомоги 92 окремої механізованої бригади, Харківського прикордонного загону Дергачівським райвоєнкоматом в період з 23 по 25 квітня були проведені навчально–польові збори з кращими учнями 11 класів Дергачівського району. 
Спільними зусиллями військових, освітян, керівників району та міста, інструкторів-резервістів, просто небайдужих громадян, для учнів було створено атмосферу військового братства, пригод та випробувань.
В перший день зборів хлопці приміряли на себе справжню військову польову форму, отримали навчальну зброю, під керівництвом досвідчених інструкторів вивчили ази стрілецької справи, ознайомилися з елементами тактики, військової медицини, навчалися діяти у складі стрілецького підрозділу. 




Наступного дня було ще більше пригод. Хлопці відвідали 92 ОМБР у місті Чугуєві. Військові гостинно запросили дергачівців провести бойові стрільби на полігоні бригади, провели екскурсію, ознайомили з бойовою технікою, розповіли про бойовий шлях частини, нагодували всіх у солдатській їдальні. 







На третій день зборів в районі Дергачівської Січі з допризовниками були проведені змагання, під час яких учні демонстрували навички, отримані на зборах. По завершенню кращі учні отримали подяки від голови районної державної адміністрації та голови районної ради.





Висловлюємо величезну подяку всім, хто допоміг організувати та провести такий захід. Окремо дякуємо всім одинадцятикласникам, які прийняли участь у зборах за їхню цілеспрямованість, наполегливість і патріотизм. Завдяки їм ми в черговий раз переконалися в тому, що разом робимо дуже потрібну справу – виховуємо справжніх громадян, і що юні дергачівці ростуть гідними нащадками своїх дідів та батьків. Слава Україні!

I районний етап Всеукраїнськоi дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл"( "Джура")


16 травня відбувся I (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької ійськово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Цьогорічна програма заходу включала такі види змагань та конкурсів: «Впоряд» (конкурс стройової підготовки»), «Цілевказання» (спортивне орієнтування на місцевості), смугаперешкод туристична, смуга перешкод військова, «Рятівник» (конкурс з надання медичної допомоги), конкурс зі стрільби, «Відун» (конкурс з історії козацтва), «Ватра – коло спілкування» (презентації роїв, художній виступ).

Переможцями стала команда «Піщанські соколи» учні КЗ «Дергачівський ліцей №1».



















День бйіця територіальної оборони



5 жовтня 2019 р. учні 11 класу Дергачівського району взяли участь у проведенні Дня бійця територіальної оборони, який був організований Дергачівським РВК. Під керівництвом робітників райвійськкомату та інструкторів із 120 окремого батальону територіальної оборони учні пройшли навчання з вогневої, тактичної, інженерної підготовки, тактичної медицини, РХБ захисту, а також змагались у виконанні нормативів із розбирання та складання автомату, надягання протигазу, накладенні кровоспинного джгута. По результатам змагань учні і викладачі "Захисту Вітчизни" були нагороджені грамотами, а учні, які найкраще виконали нормативи - медалями.
















День захисника України - 2019


З нагоди свята у закладах району проводено низку святкових і урочистих заходів. 



З нагоди свята у закладах району проводено низку святкових і урочистих заходів.11 жовтня з нагоди відзначення Дня захисника України біля будинку культури відбулася церемонія покладання квітів до пам'ятника Т.Шевченку. У заході взяли участь працівники управління на чолі з начальником Н.Давидовою, учнівська молодь дергачівських закладів освіти, представники районної ради і районної державної адміністрації, громадськості.




11 жовтня у КЗ «Прудянський ліцей» відбулися змагання юних козаків-захисників. Також було проведено урок мужності для хлопців випускниками ліцею, Байдуковим Ярославом та Байдуковим Владиславом, які зараз є військовослужбовцями десантно-штурмових військ України.







З нагоди відзначення Дня захисника України у КЗ "Козачолопанський ліцей" для учнів 10-11 класів було проведено брейн-ринг "Мужність і відвага крізь покоління".



Напередодні свята Дня Захисника України, Дня Козацтва у КЗ "Безруківський ліцей" відбулися такі заходи: спортивні змагання "Ми -мужні козаки" серед учнів 5-11класів, веселі забави "Ми діти козацького роду"за участі учнів 1-4 класів, години спілкування, квести,виставка малюнків.



У переддень 14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці – у КЗ "Русько-Лозівський ліцей" для учнів 5-11 класів була проведена святкова лінійка «Героям Слава!», метою якої стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх.
Учні 10 класу відвідали урочистий захід з нагоди першої відправки призовників з Харківщини у Харківському обласному військовому комісаріаті. Вчитель предмету «Захист Вітчизни», старший лейтенант запасу, Зимонін М.А. провів показові стройові вправи для юнаків та дівчат 10-11 класу.
Заступник з НВР Коробкіна І.А. привітала хлопців 10-11 класів та вручила почесні грамоти Дергачівського районного військового комісаріату за участь у проведенні Дня бійця територіальної оборони, вагомий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, патріотизм та активну громадянську позицію.







середа, 13 листопада 2019 р.

Екскурсія до 92-гої окремої механізованої бригади

З метою виховання учнів у дусі національно-культурної громадянської ідентичності, формування національно-патріотичного світогляду, підготовки громадян до виконання обов’язків із захисту незалежності та територіальної цілісності України для учнів КЗ "Дергачівський ліцей №3" була організована екскурсія до 92-гої окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка, що дислокується у с. Клугино-Башкирівка, Харківської області. Цікава та змістовна екскурсія не залишила байдужим жодного учня.
Юнаки та дівчата відвідали казарми, медпункт, кімнату традицій, де ознайомились з історією військової частини, оглянули новітні засоби зв’язку, військове обмундирування.
Під час екскурсії офіцери розповіли учням про військовослужбовців, які беруть участь в АТО, про перспективи та переваги проходження військової служби за контрактом.
А у деяких учнів промайнула думка, що після закінчення ліцею вони стануть саме військовими.
Такі заходи сприяють вихованню почуття любові до Батьківщини, поваги до професії військових.
Сповнені яскравих емоцій та вражень учні надовго запам’ятають екскурсію до 92-гої окрему механізованої бригади.






День Збройних сил України-2019

5 грудня 2019 року з метою військово-патріотичного виховання у КЗ«Малоданилівський ліцей» було проведено годину мужності за участю Овчаренка М.В.- заступника військового комісара – начальника відділення комплектування Дергачівського РВК та Зябрєва В.В. – головного старшини батальйону територіальної оборони.



6 грудня, відбулися заходи національно-патріотичного виховання для початкової, середньої та старшої ланки Прудянського ліцею. Проведено єдиний урок для учнів 9-11 класів, який провів вчитель Захисту Вітчизни О. М. Дєєв.



У КЗ "Черкаськолозівський ліцей" відбулись змагання з розважальної гри лазертаг. Лазертаг - спортивна командна гра в якій противника необхідно вразитипроменем лазера. В якості зброї використовується Тагер. Змагались учні з 3 по 8 клас. 



У Дергачівському ліцеї № 3 відбувся огляд-конкурс військово-патріотичної пісні та строю, в якому взяли участь учні 5 класів.

У Солоницівському ліцеї № 3 відзначили день ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ традиційним заходом - огляд-конкурс строю і пісні.

З 02 по 06 грудня 2019 року у КЗ «Козачолопанський ліцей» проходив тиждень військово-патріотичного виховання. Класні керівники провели упродовж тижня виховні години класів на тему "Невигадані історії молодих солдатів Збройних сил України". Упродовж тижня був організован перегляд кінофільмів паріотичного спрямування. 5 грудня були проведені змагання серед старшої ланки - учнів10-11 класів.








До Дня Збройних сил України в КЗ "Токарівський ліцей" були проведені заходи:
-виставка малюнків,
-перегляд презентації "Наші захисники"
-спортивні змагання серед учнів молодшої та старшої ланки
- показовий виступ учнів 10-го класу зі стройової підготовки.









Урок мужності у Слатиському ліцеї


6 лютого представники Дергачівського РВК та батальону територіальної оборони відвідали Слатинський ліцей. Метою зустрічі з учнями старших класів було проведення Уроку мужності, інформування випускників про порядок і правила вступу до ВВНЗ та ВКСС, ознайомлення з основними зразками зброї, боєприпасів, засобів захисту, які використовуються Збройними Силами України. (Зі сторінки у Facebook Дергачівського РВК).





День захисника України-2020

Герої не вмирають.

Під таким гаслом пройшли уроки Мужності в
КЗ «Солоницівський ліцей № 2»

Учні та педагогічний колектив ліцею вшановує мужність ТВ героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України. Це свято всіх хто любить і захищає свою Батьківщину не залежно від їх статі. Це - свято України

Нехай з нами буде правда і перемога задля процвітання нашої квітучої України.





День захисника України у КЗ "Прудянський ліцей".

З нагоди Дня захисника України у вівторок, 13 жовтня, відбулись "Козацькі забави", в яких взяли участь учні 2-5 класів.




16 жовтня відбулись спортивні змагання учнів 6-11 класів, а також конкурс строю і пісні учнів 10-11 класів.











Немає коментарів:

Дописати коментар